Klasické CO2 od technoplynařů nebo WineGAS?

04.04.2022
Secotec 4_300
Secotec 4_300

Dalším vinařstvím, které se rozhodlo porovnat rozdíly při výrobě frizzante (lehce sycené víno oxidem uhličitým) je vinařství  Trpělka & Oulehla - Regina Coeli z Nových Bránic. 

Pro test vybrali osvědčenou kupáž Muller Thurgau a Pálavu ročníku 2021, kterou používají pro frizzante. První část byla vyrobena službou, za použití klasického oxidu uhličitého. Druhou část si vyráběli ve vinařství sami za použití zařízení Secotec 4_300 a kvasného plynu WineGAS. Nasycená vína se nechají odležet několik týdnů a následně budou podrobena důkladné analýze. Z výsledků se určí technologický směr pro další roky. 

Podobné testy už proběhly v různých vinařstvích a výsledky jsou v podstatě stále stejné. Klasické technické CO2 ve víně zvyšuje kyselost (snižuje pH) a na patře má hrubší projev perlení. CO2 WineGAS může lehce ovlivnit aroma (záleží na zvoleném kvasném plynu a postupu výroby) a na patře se projevuje jemným šumivým efektem známým u sekundárně kvašených vín. Otevřená láhev vína sycená WineGASem pak vydrží perlit podstatně déle což ocení především méně zdatní konzumenti... :)

Máte zájem o vzorek syceného vína, nebo chcete si vyrobit vlastní sycené víno?  Oslovte nás.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky